Zabawa na świeżym powietrzu

Kiedy to tylko możliwe, dziecko powinno spędzać czas na świeżym powietrzu. Aktywnie spędzony czas jest bowiem istotny dla rozwoju dziecka. Jest to na pewno lepsze, niż spędzanie czasu przed telewizorem czy komputerem. Aby skłonić dziecko do wyjścia z domu można mu kupić na przykład rower, hulajnogę czy nieco zapomnianą już w Polsce zabawkę – latawiec.
Rower to świetna zabawka zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Rower pozwala dziecku na aktywne spędzanie czasu i wyrabia sprawność fizyczną. To, jaki rower dla 5-letniej dziewczynki będzie najlepszy zależy przede wszystkim od tego, czy i od jak dawna jeździ na rowerze. Istotny jest także wzrost dziecka.

Jeśli to pierwszy rower, najlepiej jak będzie miał koła 14-calowe i do tego kółka dodatkowe. Dla większej lub bardziej doświadczonej w jeździe dziewczynki można już swobodnie kupić rower na 16-calowych kołach. Dziewczynkom na pewno przyda się rower z koszem, do którego włożą swoje zabawki. Rower powinien być wyposażony w hamulce, błotniki, osłonę na łańcuch oraz światła odblaskowe.
Latawiec to zabawka, która nie jest już tak popularna jak dawniej. Ale nie znaczy to, że trudno o zakup latawca. Wręcz przeciwnie, jest ich całkiem sporo w sklepach i to w różnych rodzajach. To, jaki latawiec będzie najlepszy dla dziecka, zależy przede wszystkim od jego doświadczenia w zabawie z nimi. Na pierwszy latawiec wystarczający będzie latawiec jednolinkowy, a przy tym jak najbardziej odporny na zniszczenia. Dla starszego dziecka można kupić latawiec dwulinkowy, przypominający kształtem czaszę spadochronu akrobacyjnego. I taki latawiec również służy do wykonywania akrobacji. Jest to zabawa świetna dla całej rodziny, nie tylko dla dzieci.

Posted in Uncategorized.